Bestyrelsen2019-06-04T13:29:15+00:00

Bestyrelsen

Vi beder om at alle henvendelser til bestyrelsen sker efter kl. 16, da alle i foreningen er frivillige.

Nick Welling
Formand
Gyvelbakken 5
8520 Lystrup
Tlf. 42 20 53 53
Email Nick@marfan.dk

Født 1976
Har ikke Marfan

 
Lars Bonde
Næstformand
Karenvænget 4, Næsby
5270 Odense N
Tlf. 29 28 04 58
Email Lars@marfan.dk

Født 1965
Har Marfan

 hanne1
Hanne Lindhardt
Kasserer
Gyvelvænget 99
7730 Hanstholm
Tlf. 22 66 45 88
Email hanne@marfan.dk

Født 1961
Har Marfan

 
Thorstein Swierkosz
Bestyrelsesmedlem
Vivede Møllehuse 21
4640 Faxe
Tlf. 42 73 53 57
Email Thor@marfan.dk

Født 1974
Har ikke Marfan

Morten
Morten Buus Andersen
Bestyrelsesmedlem.
Sygehusvej 8, st. 5
9240 Nibe .
Pt. sygemeldt

Født 1978
Har Marfan
Har en datter der ikke har Marfan.

Sven
Sven Back
Suppleant
Rosensgade 126, lejl. 104
8300 Odder
Tlf. 60 74 76 32
Email sven@marfan.dk

Født 1953
Har Marfan

Marie Louise Møller Skov
Suppleant
8700 Horsens, DK
Tlf. 81 62 26 04
Email: Louise@marfan.dk


Født 1984
Har ikke Marfan